Xylitol | Neo Nutrition
MENU Košík Účet Hľadať

Xylitol

100342
2,99 €(30 € / kg)
Skladom 2-5 ks.
0
0 (0)
  • náhrada cukru
  • menej kalórií
  • nízky glykemický index
  • prírodné sladidlo
Gluten free
Lacto free
Vegetarian
Vegan
GMO free

Xylitol

Xylitol je prírodné sladidlo, ktoré predstavuje výbornú náhradu za klasický kuchynský cukor. Má veľmi nízky glykemický index (GI - 7) v porovnaní s cukrom (68), čo zabraňuje výkyvom glukózy v krvi a tiež inzulínu. Xylitol je teda vhodný aj pre diabetikov. Obsahuje až o 40% menej kalórií ako cukor a potláča chuť do jedla. Môžete ním úplne nahradiť bežný cukor v pomere 1:1.

Výhody užívania

Prírodné sladidlo xylitol sa v potravinárstve používa už roky a jeho výhody sú všeobecne známe. Nízky glykemický index nielen udržiava stálu hladinu krvného cukru ale pomáha aj pri prejedaní a nadváhe. Potláča chuť do jedla, čo ocenia všetci, ktorí sa snažia schudnúť.  Rovnako pozitívny je o 40% nižší obsah kalórií v porovnaní s cukrom. Xylitol sa pomalšie vstrebáva a trávi a tým dodáva pocit sýtosti. Kyslé prostredie v ústnej dutine prispieva k vzniku zubného kazu. Xylitol ho však narozdiel od cukru nevytvára, práve naopak. Vaše zuby nie sú ohrozené a môžete si sladkú chuť dopriať bez obáv.

Použitie

Xylitol môžete použiť ako náhradu obyčajného cukru v pomere 1:1. Odporúčame však začínať postupne s menšími dávkami, aby ste si na xylitol zvykli. Chuť je takmer na nerozoznanie. Sladidlo xylitol môžete použiť do nápojov, jedál a všade tam, kde sa zvyčajne používa cukor. Denná dávka nie je pre xylitol stanovená.

Zloženie: 100% xylitol, bez prídavných látok

Priemerné výživové hodnoty na100g
Energetická hodnota240 kcal / 1020 kJ
Tuky<0,1g
z toho nasýtené mastné kyseliny<0,1g
Sacharidy99,5g
z toho cukry<0,5g
Bielkoviny<0,1g
Soľ<0,01g

 

Hodnotenia
Pridávať nové hodnotenia môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásiť sa
Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.
Iní zákazníci kúpili tiež
Naposledy zobrazené
Dostávajte info o novinkách a zľavách