Quinoa | Neo Nutrition
MENU Košík Účet Hľadať

Quinoa

100337
0,99 €(9 € / kg)2,99 € 67%
Skladom > 5 ks.
Chcete tovar pondelok (26. aug)? Objednajte do 10 hod 55 min.
0
0 (0)
  • kvalitné sacharidy
  • bez gluténu
  • nízky GI

Quinoa

Quinoa pochádza z Južnej Ameriky, kde je považovaná za jednu zo základných zložiek stravy už od čias Inkov. V posledných rokoch je čoraz populárnejšou aj v Európe, najmä vďaka lepším informáciám o jej nutričných a zdravotných výhodách. Predstavuje ideálnu alternatívu k našim bežným zdrojom uhľohydrátov. Quinoa je výborným zdrojom sacharidov s nízkym glykemickým indexom, ktoré Vám energiu dodávajú postupne. Okrem toho obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny a je prirodzene bezlepková (neobsahuje glutén). Zaradiť quinou do jedálnička je naozaj jednoduché, môžete ňou aj priamo nahradiť ryžu. Stačí opláchnuť, do hrnca pridať dva hrnčeky vody, jeden hrnček quinoa a variť 15-20 minút.

Výhody užívania

Quinoa je plná nutrientov. Obsahuje pomalšie stráviteľné sacharidy, bielkoviny a pomerne málo tuku (obsahuje aj malé množstvo Omega-3 mastných kyselín). Je plná minerálov a vitamínov. Najviac sú zastúpené mangán, horčík (magnézium), fosfor, kyselina listová, meď, železo, zinok, draslík a vitamíny skupiny B. Okrem toho quinoa obsahuje aj vápnik a vitamín E.

Vysoký obsah vlákniny je ďalšou výhodou tohto superjedla. Quinoa obsahuje omnoho väčšie množstvo vlákniny ako bežne používané obilniny, či ryža. Pri analýze rôznych druhov sa zistilo, že quinoa môže obsahovať 10-16g vlákniny na 100g suroviny. Tento obsah je tvorený rozpustnou aj nerozpustnou vlákninou.

Quinoa je používaná hlavne ako zdroj sacharidov, no obsahuje až 14% bielkovín. Štandardne rastlinné zdroje bielkovín nie sú považované za kompletné, keďže neobsahujú všetky esenciálne aminokyseliny. V tomto je quinoa výnimkou a má v sebe všetky esenciálne aminokyseliny potrebné pre ľudské telo.

Bioaktívne flavonoidy má v sebe quinoa bohato zastúpené. Konkrétne ide o Quercetin a Kaempferol. Tieto fungujú ako antioxidanty a znižujú oxidačný stres, čo má pozitívny efekt na zdravie.

Quinoa vám môže pomôcť pri chudnutí. Na to, aby sme chudli, je potrebné prijať menej kalórií, než vydáme. Vyšší obsah bielkovín môže zvýšiť metabolizmus a zároveň znížiť apetít. Vysoký obsah vlákniny zvyšuje pocit sýtosti, vďaka čomu v konečnom dôsledku zjeme menej. Podobne pomôže aj nízky glykemický index.

Použitie

Quinoa je zdrojom komplexných sacharidov. Môžete ju použiť ako prílohu k jedlám (napr. namiesto ryže) alebo konzumovať samostatne.

Zloženie: 100% quinoa, bez prídavných látok

Priemerné výživové hodnoty na100g
Energetická hodnota366 kcal / 1548 kJ
Tuky6g
z toho nasýtené mastné kyseliny1g
Sacharidy64g
z toho cukry0,1g
Bielkoviny14g
Soľ0,02g
Hodnotenia
Pridávať nové hodnotenia môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásiť sa
Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil.
Iní zákazníci kúpili tiež
Naposledy zobrazené
Dostávajte info o novinkách a zľavách